ساندویچ پانلی که باید بخریم
ساندویچ پانلی که باید بخریم

ساندویچ پانلی که باید بخریم

ساندویچ پانلی که باید بخریم

ساندويچ پانل نوعي از مصالح ساختماني است .ساندويچ پانل يک ساختار سبک و مرکب است که از دو طرف به دو لايه محدود شده است و در وسط يک لايه عايق قرار مي گيردکه ماده عايق مي بايست بسيار نرم و سبک و داراي خواص فيزيکي خاص باشد.ساندويچ پانل ها به دو گروه سقفي و ديواري تقسيم مي شوند که با عايق پلي اورتان ,پلي استايرن ,پشم سنگ توليد مي شوند و جايگزين بسيار مناسبي براي ديواره ها و تيغه هاي اجري و سفالي مي باشند.

عنوان مطالب 

مزاياي ساندويچ پانل

انواع ساندويچ پانل

ويژگي ها و خصوصيات ساندويچ پانل ها

چطور و از کجا ساندويچ پانل بخريم ؟

راهنماي انتخاب ساندويچ‌ پانل مناسب با توجه به موقعيت مکاني و شرايط آب‌ و‌ هوايي

نوع عایق ساندویچ پانل 

ساندویچ پانل اقليم گرم و خشک 

ساندویچ پانل اقليم گرم و مرطوب

ساندويچ پانل منطقه سردسير(اقليم سرد) 

ساندويچ پانل (اقليم معتدل و مرطوب ) منطقه شمالی

 براي مونتاژ و نصب پانل ها چه آب و هوایی مناسبه

ساندویچ پانل دیواری – قیمت ساندویچ پنل – ساخت اتاق یخچالی – ساندویچ پانل دنیای ماموت – نصاب ساندویچ پانل –

مزایای استفاده از ساندویچ پانل

ساندویچ پانلی که باید بخریم

ساندویچ پانلی که باید بخریم

سبک تر

در مباحث ایمنی ساختمان، هرچقدر وزن سازه کمتر باشد، البته به شرط استحکام؛ مقاومت آن در برابر آسیب ها بخصوص زلزله بیشتر است. وزن کم سازه همچنین باعث بیشتر شدن طول عمر آن می شود. جالب است بدانید دیوارهای ساخته شده از ساندویچ پانل، وزنی ۵۰ برابر کمتر از دیوارهای ساخته شده‌ی مشابه خود از بتن دارند.

سریع تر

در کنار فاکتورهای موردنیاز ساختمان سازی از قبیل امنیت؛ سرعت ساخت و ساز نیز دارای اهمیت بالایی است. در مقایسه با سایر مصالح، حمل و نقل و به کارگیری ساندویچ پانل، آسان و سریع تر انجام می گیرد. کاهش زمان ساخت، باعث صرفه جویی زمان و در نتیجه کارایی بیشتر، بازگشت سریعتر سرمایه و صرفه بیشتر اقتصادی می گردد.

ارزان تر

با در نظر گرفتن همه موارد از جمله سرعت نصب، کارایی، بهینه سازی مصرف انرژی، قابلیت تعمیر و جایگزینی، قابلیت بازیافت و … استفاده از پنل های دیواری از سایر مصالح ارزان تر تمام می شود.

عایق حرارتی عالی

در زمانهای گذشته منابع انرژی گسترده و ارزان بود. اکنون ساختمانی ارزشمندتر است که در مصرف انرژی بهینه تر باشد. میزان کاهش مصرف انرژی به علت عایق بودن حرارتی این پانل ها، قابل مقایسه با سایر مصالح نیست.

استحکام قابل قبول

به علت استفاده از فلز گالوانیزه و یا آلوزینگ، این پانل ها علاوه بر استحکام در برابر ضربه، در مقابل باد و باران و خوردگی، نفوذ آب و حشرات و آتش و … از ساختمان محافظت می نمایند.

قابلیت تطبیق پذیری عالی

یکی از مزایای این محصول خاصیت تطبیق پذیری عالی این سازه است. تطبیق پذیری آن به این معنی است که پانل ها کاربردهای یادی دارند و قابل سفارش در تمامی مصارف صنعتی و تجاری می باشند.

انواع ساندويچ پانل :

پنل سقفي : ساندویچ پانل سقفی که برای پوشش سقف انواع سوله سازه صنعتی – ورزشی -تولیدی – کارگاهی – دامداری – ویلاهای پیش ساخته که در ضخامت های 3 سانت الی 15 سانت با دورو ورق و یک رو ورق  ( گالوانیزه – آلوزینک – آلومینیوم ) با عرض 1.7 تولید یک متر کاردهی و طول برش 2 الی 13.60 به صورت شادولاین 5 گام تولید میشود 

 پنل ديواري : ساندویچ پانل دیواری که برای پوشش دیوارانواع سوله سازه صنعتی – ورزشی -تولیدی – کارگاهی – دامداری – ویلاهای پیش ساخته و پارتیشین بندی داخلی سوله ها, که در ضخامت های 4سانت الی 15 سانت با دورو ورق  ( گالوانیزه – آلوزینک – آلومینیوم ) با عرض 1.14 تولید و عرض مفید 1.14متر و طول برش 2 الی 13.60 بصورت شیاردار و دورو صاف و پیچ مخفی تولید میشود 

پنل سردخانه اي :  پانل سردخانه ای که برای پوشش سقف و دیوار انواع سردخانه های صنعتی وبالای صفر و زیر صفر و تونل انجماد و انبارهای صیفی جات  که در ضخامت های 6 سانت الی 20 سانت با دورو ورق و یک رو ورق  ( گالوانیزه – آلوزینک – آلومینیوم )  تولید میگردد .

 ويژگي ها و خصوصيات ساندويچ پانل ها

يکي از ويژگيهاي بسيار مهم ساندويچ پانل غير قابل اشتعال بودن آنها است که در ساندويچ پانل هاي توليد ماموت به دليل استفاده از فوم غير قابل اشتعال (PIR و B2) بوجود آمده است . ضمنا ساندويچ پانل ها قابليت اين را دارند که مواد مورد نياز ساختماني را در داخل فوم پلي يورتان  آنها تعبيه يا تقويت کنند . ساندويچ پانل ها قابليت منتاژ و دمونتاژ را دارند .

ساندويچ پانل مقاومت بالايي دارند در نتيجه طول عمر بالايي نيز دارند.

انواع ساندويچ پانل ها از لحاظ رنگ ، رنگهاي متنوعي دارند.

ساندويچ پانلها از هر لحاظ مقرون به صرفه هستند و هزينه هاي اضافي را در پروژه ها به شدت مي کاهند .

ساندويچ پانل ها قابل شستشو بوده و از نظر بهداشتي بسيار مناسب مي باشند. به همين دليل استفاده از ساندويج پانلها در اتاق تميز بسيار مرسوم است

ساندويچ پانلي که از نظر  مشخصات فني مناسب پروژه ما باشد و از کيفيت بالا و مواد اوليه مرغوب در توليد آن استفاده شده باشد و از نظر اقتصادي با بودجه مورد نظر ما همخواني داشته باشد .

ساندویچ پانلی که باید بخریم

چطور و از کجا ساندويچ پانل بخريم ؟

ساندویچ پانلی که باید بخریم

ما در اين پست شما را با ساندويچ پانل دنياي ماموت آشنا خواهيم کرد تا با مراحل توليد و ساندويچ پانل و محصولات توليد ي ان آشنا شويد تا اينکه بدانيد دليل انتخاب تمامي سرمايه گذاران و پيمانکاران چرا ساندويچ پانل دنياي ماموت مي باشد .

ساندويچ پانل هاي توليدي شرکت دنياي ماموت عبارتند از ساندويچ پانل سقفي –  ساندويچ پانل ديواري – ساندويچ پانل سردخانه اي – ساندويچ پانل کلين روم – ساندويچ پانل پلاسي سول – که ما در پست هاي ديگر به معرفي هريک ار اين ساندويچ پانل هاي توليد به طور کامل پرداخته ايم که براي دريافت اطلاعات بيشتر درباره هريک از توليدات شرکت مي توانيد روي محصول مرتبط کليک و نکات فني محصول را مطالعه نماييد و هم مي توانيد براي انتخاب دقيق و درست محصول با توجه به کاربري پروژه و بودجه خود با کارشناسان و مشاوران فني شرکت از طريق واتساب 7865 382 0912يا شماره تماس 2717 3222 028 در ارتباط باشيد تا بتوانيد انتخابي صحيح انجام دهيد .

دنياي ماموت به عنوان يکي از بزرگترين فعالان اقتصادي کشور تمامي توليدات و محصولات خودرا  با بالاترين استانداردهاي کيفي عرضه ميکند . اين دستاورد بزرگ حاصل خط مشي مجموعه و تحقق بخشيدن به شعار تجربه بهترين ها است .

حضور موفق محصولات دنياي ماموت در بازار کشور عزيزمان بيانگر اين نکته مي باشد که دنياي ماموت به عنوان رهبر بازار , از نظر کمي و کيفي توانسته است به عنوان ارائه دهنده راهکارهاي موثر در صنايع گوناگون از جمله صنايع غذايي , کشت و صنعت , حمل و نقل , سردخانه اي , پزشکي , دارويي و غيره قرارگيرد

ساندویچ پانل دیواری – قیمت ساندویچ پنل – ساخت اتاق یخچالی – ساندویچ پانل دنیای ماموت – نصاب ساندویچ پانل –

راهنماي انتخاب ساندويچ‌ پانل مناسب با توجه به موقعيت مکاني و شرايط آب‌ و‌ هوايي

آب و هواي کشور ما ايران شامل چهار اقليم گرم و مرطوب ( شرجي )، گرم و خشک ، معتدل و مرطوب و اقليم سرد ( کوهستاني ) دسته بندي مي شود. به همين دليل، توجه به شرايط آب و هوايي محل نصب پانل هاي مورد نظر خود، يک قدم مهم در انتخاب ساندويچ پانل مناسب است. در ادامه به ويژگي هاي هر يک از اقليم هاي ايران پرداخته و راهنماي خريد ساندويچ پانل را ارائه خواهيم داد.

قبل از آشنايي با اقليم هاي مختلف و راهنماي خريد ساندويچ پانل نخست با انواع فوم ها و ورق هاي ساندويچ پانل و ويژگي هاي آب و هوايي مخصوص هر يک آشنا مي شويم.

 نوع ورق براي پوشش خارجي فوم ساندويچ پانل ها مورد استفاده قرار مي گيرند که شامل موارد زير مي باشند

ساندویچ پانلی که باید بخریم

ورق آلوزينک

ساندويچ پانل هاي ساخته شده با روکش آلوزينک به دليل عدم واکنش شيميايي در محيط هاي صنعتي اسيدي استفاده مي شوند. آلوزينک آلياژي از آلومينيوم و روي است که پس از شست و شو، ظاهري همانند فولاد پيدا مي کند.

ورق آلومينيوم

آلومينيوم به دليل وزن پايين و مقاومت بالاي خود در برابر ضربه و همچنين اکسايش به يکي از بهترين روکش هاي ساندويچ پانل ها بدل شده است.اين فلز همانند ديگر فلز هاي واکنش پذير، با هوا واکنش مي دهد اما اين امر نه تنها آن را ضعيف نکرده بلکه بر مقاومت آن افزوده و از فلز زيرين خود در برابر اکسايش بهتر محافظت مي کند. به همين دليل است که شما مي توانيد از ساندويچ پانل هايي با اين روکش در مناطق مرطوب استفاده کنيد و نگران اکسيد شدن آن ها نباشيد!

ورق هاي گالوانيزه

ورق هاي گالوانيزه به ورق هايي گفته مي شود که توسط يک لايه روي پوشيده مي شوند. ورق هاي گالوانيزه مورد استفاده در صنعت ساندويچ پانل از نوع فولاد يا آهن گالوانيزه هستند.

لايه «روي» پوشاننده اين پانل ها، با انجام يک واکنش اکسايش – کاهش از اکسيد شدن فلز زيرين خود در اثر رطوبت جلوگيري مي کند. پوشانندگي عاليِ روي در اين پانل ها باعث مي شود تا اين پانل ها در تمامي شرايط آب و هوايي قابل استفاده باشند.

ساندویچ پانلی که باید بخریم

نوع عایق ساندویچ پانل 

فوم درون پانل ها نيز به دسته هاي مختلفي تقسيم مي شوند که هر يک براي نوعي از آب و هوا مناسب اند. مانند:

فوم پلي اورتان 

هزينه هاي سرمايشي و گرمايشي را کاهش داده و به دليل خاصيت عايق حرارتي مناسب و بسيار بالا، مخصوص مناطق گرمسير و مرطوب است.

ساندویچ پانلی که باید بخریم

فوم پلي استايرن

: بسيار قابل اشتعال است و عايق حرارتي مناسبي براي مناطق گرمسير کشور نيست.

عایق پشم‌ سنگ

: يک عايق صوتي و حرارتي است که براي مناطق طبيعي پر سر و صدا يا گرم و خشک مناسب است. اما به دليل نفوذ آب در آن، براي مناطق پر بارش انتخاب مناسبي نيست!

ساندویچ پانل اقليم گرم و خشک 

اين اقليم شامل فلات مرکزي ايران مي شود که در آن رطوبت هوا بسيار پايين است. به همين دليل ورق آلوزينک و پشم‌سنگ مي تواند انتخاب مناسبي باشد. وزش باد در اين نواحي بسيار بالاست و ريزگرد ها و گرد و غبار بسياري در اين نواحي پديدار مي شود.

براي فضاهايي که لازم است از تجمع گرد و غبار جلوگيري شود يا جايي که براي شستشوي مکرر برنامه ريزي شده است، بايد از پانل هايي با سطوح صاف يا ميکرو پروفايل براي راحتي استفاده کنيد.

با توجه به ويژگي هاي فني توليد، ساخت سطوح صاف و ميکرو پروفايل فقط براي صفحات داراي هسته پلي اورتان امکان پذير است. همچنين براي بهبود استفاده از انرژي، پانل ها بايد رنگ روشني داشته باشند.

ساندویچ پانل اقليم گرم و مرطوب

سواحل جنوبي کشور که داراي اين اقليم هستند تابستان هاي بسيار گرمي را تجربه مي کنند و رطوبت هوا در اين نواحي بسيار بالاست. بارندگي در اين مناطق چشمگير نيست و به همين دليل مي توانيد از پلي اورتان و پشم‌سنگ به همراه آلوزينک در ساخت پانل ها استفاده کنيد.

اما اين نکته را در نظر داشته باشيد که هزينه هاي نگه داري ساندويچ پانل هاي پشم‌سنگ بسيار زياد است و با خريد پانل هاي پلي اورتان مي توانيد از ويژگي عايق گرمايشي و غير اشتعال بودن آن نهايت استفاده را برده و هزينه هاي خود را کاهش دهيد.

ساندويچ پانل منطقه سردسير(اقليم سرد) 

کوهستان هاي غربي کشور در اکثر ماه هاي زمستان توسط يخ پوشيده مي شود و بارش هاي دائمي برف و باران وجود دارد. به همين دليل براي انتخاب پانل مناسب براي اين نواحي چند نکته حائز اهميت است:

بايد ساندويچ پانلي انتخاب شود که آب درون آن نفوذ نکند. پانل منتخب، عايق حرارتي بسيار خوبي باشد و گرما را هدر ندهد.پانل سقفي، سطح مسطحي داشته باشد تا برف روي سقف را نگه داشته و از آن به عنوان عايق استفاده کند. از پانل هاي با رنگ تيره استفاده شود تا نور خورشيد جذب شود.

ساندویچ پانلی که باید بخریم

ساندويچ پانل (اقليم معتدل و مرطوب ) منطقه شمالی

بارندگي و رطوبت در سواحل جنوبي درياي خزر بسيار زياد است و براي انتخاب پانل مناسب براي اين نواحي بايد اندکي مبتکرانه تر عمل کنيم. پانل استفاده شده در اين نواحي بايد در برابر رطوبت مقاوم باشد و براي سقف سازه ها از پانل هاي شيب دار استفاده کنيم.

به اين دليل، فوم پلي استايرن گزينه مناسبي نيست. ورق هاي آلوزينک هم شايد مقاومت بالايي در برابر خوردگي داشته باشند اما انتخاب مناسبي براي نواحي شمال کشور نيستند زيرا رطوبت اين مناطق باعث زنگ زدن آن ها خواهد شد.طبق مطالب گفته شده، شما مي توانيد از پانل هاي گالوانيزه با هسته هاي پلي اورتاني استفاده کنيد. اما به هيچ عنوان به پشم‌سنگ فکر نکنيد زيرا رطوبت و بارندگي نواحي شمالي ممکن است به آن آسيب برساند!

با توجه به گزينه هاي بالا ساندويچ پانل دو رو آلوزينک با فوم پلي اورتان که يک رنگ تيره روکش آن را تشکيل داده است، بهترين گزينه براي اين مناطق است و به هيچ عنوان نبايد از فوم پلي استايرن استفاده شود.

شما براي خريد و راحت و مناسب با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگيريد و از مشاوره رايگان فني شرکت براي انتخاب دقيق ساندويچ پانل مناسب پروژه اجرايي خود بهره ببريد شرکت دنياي ماموت اين امکان رابراي شما فراهم نموده است که قبل از خريد با مشاوران فني شرکت تماس بگيريد تا شمارا براي خريد مناسب و مقرون به صرفه کمک نمايند .

به طور مثال براي  پروژه معمولي مي توان با شرايط اقليمي متعادل مي توان از ساندويچ پانل سقفي 3 سانت يا 4 سانت استفاده نمود يا با توجه به کاربري و نوع استراکچر مي توان ساندويچ پانل سقفي به صورت دورو ورق يا يک رو ورق خريداري نمود و براي پروژه مورد نظر استفاده کرد .

مشاوران ما با توجه به مشخصات استراکچر و نوع کاربري و با توجه به منطقه آب و هوايي بهترين ساندويچ پانل با نوع ورق و ضخامت به شما معرفي مي نمايند و شما براي تصميم گيري خود مختار مي باشيد . .

ما در دپارتمان شرکت دنياي ماموت تصميم گرفتيم يک سري اطلاعات مفيدي در رابطه با خريد ساندويچ پانل در اختيار شما قرار بدهيم .که ضمن آشنايي با ساندويچ پانل نهايتا بتوانيد به  يک تصميم صحيحي برسيد که بهترين محصول ممکن را متناسب با بودجه و متناسب با اهداف سازماني تون و کاربري پروژه تون انتخاب بکنيد .

ساندویچ پانلی که باید بخریم

 براي مونتاژ و نصب پانل ها چه آب و هوایی مناسبه

پس از انتخاب ساندويچ پانل مناسب و خريد آن، لازم است به چند نکته هنگام نصب آن توجه داشته باشيد. شرايط آب و هوايي زير براي مونتاژ ساندويچ پانل ها اهميت ويژه اي دارد:

ساندویچ پانلی که باید بخریمفاکتور هايي مانند سرعت باد، بارش و ديد از اهميت ويژه اي برخوردار هستند. به دليل پايين بودن نسبت وزن به مساحت صفحات، سرعت باد نبايد بيشتر از 67 متر بر ثانيه باشد.پانل ها نبايد هنگام برف و بارندگي و يا مه نصب شوند. عمليات نصب ساندويچ پانل ها بايد به محض از بين رفتن ديد افراد در هنگام غروب يا نبود نور مصنوعي به عنوان روشنايي، متوقف شود.

سخن پاياني

استفاده از راهنماي خريد ساندويچ پانل روند نصب را تسهيل مي کند و زمان بازسازي را به چند روز کاهش مي دهد. ساندويچ پانل ها در طول عمر خود در معرض شرايط آب و هوايي متفاوت مانند باد، برف، باران، رطوبت و غيره قرار مي گيرند و در برابر آن ها مقاومت مي کنند. پس اقدام هوشمندانه آن است که نخست شرايط آب و هوايي منطقه مورد نظر خود را بشناسيد و اين موارد را در انتخاب ساندويچ پانل مناسب خود قرار دهيد!

ساندویچ پانل دیواری – قیمت ساندویچ پنل – ساخت اتاق یخچالی – ساندویچ پانل دنیای ماموت – نصاب ساندویچ پانل –

از همراهي و حمايتتون سپاسگذاريم

اگر از مطالب ما خوشتون آمد , پست های مشابه مارا ببینید .

سوال یا نظری دارید بنویسید .

مارا به دوستان خود معرفی کنید

ازطریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید, منتظر تماس های گرم شما هستیم 

7865 382 0912

2717 3222 028

ساندویچ پانل ماموت

ساندویچ پانل دیواری
قیمت ساندویچ پنل
ساخت اتاق یخچالی
نصاب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل سقفی 5 سانت

برای اطلاعات بیشتر درباره نصب ساندویچ پانل سقفی 5 سانت ادامه مطلب را از دست ندهید .

مزایای ساندویچ پانل اتاق تمیز

برای آشنایی بیشتر درباره مزایای ساندویچ پانل اتاق تمیز ادامه مطلب را از دست ندهید .

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی ساندویچ پانل‌ها به عنوان …

کانکس نگهبانی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کانکس نگهبانی با کارشناسان و مشاوران شرکت ماموت تماس بگیرید .

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بالا